Fundacja Kangur

Fundacja Kangur powstała w Warszawie 1 czerwca 2014 roku z inicjatywy jej założycielki i Fundatorki – Izabeli Posieczek, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Dzięki wsparciu wielu osób, 14 czerwca w Urzędzie Miasta w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego powołania do życia Fundacji i jej organów.

Misją Fundacji Kangur jest pomoc i dofinansowanie do adopcji rodzinom, których status materialny nie pozwala na adopcję dzieci. . Przez swoją działalność chcemy dostarczyć dzieciom i ich nowym rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą  na ich integrację i szybszą asymilację w kręgi rodzinne.

Po roku mogliśmy się pochwalić udaną pomocą w adopcji aż 2000 rodzinom w potrzebie.

Pierwszą polską podopieczną ,,Kangura'' była Donata. Dziewczynka odnalazła ciepło i miłość w nowej rodzinie zamieszkującej w małej miejscowości niedaleko Poznania.